| Anonymus12300 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete. Deci, am 14 ani jumate si am menstruație de aproximativ 1 an, nu a fost niciodată regulată însă luna aceasta întârzie mai mult ca oricând. Am avut ultima dată pe 15 noiembrie. Credeți că este o problemă gravă? Ma îngrijorez si la medic parca nu as vrea sa merg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MariaMonica2009627 a răspuns:

Mi-a întârziat o dată menstruația 3 luni jumate, sunt perfect ok! Si cand avem 17 ani mi-a întârziat și mai mult

| assiar a răspuns:

Nu crd sa fie nimic grav. Daca esti virgina nu prea trebuie sa te temi... Poti sa ai intarzieri si de 5 luni. POti vb cu mama ta.
Daca simti ceva neobisnuit iti recomand sa mergi la gine