| Ioana_9532 a întrebat:

plz ajutati-ma am puroi in gat sau mai exact amigdalita pultacee se trasmite :-s? ca mi-e frica sa nu ii dau si iubitului meu. multumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lady.Love a răspuns:

Da, se poate transmite daca are sistemul imunitar slab.
Sper ca te-am putut ajuta!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, streptococul se transmite prin aer, sarut. Stai departe de el vreo 4 zile.

| kareina a răspuns:

Daca stii sigur ca este amigdalita pultacee, nu se transmite, daca ai puroi si nu sti de ce natura este mai bine mergi la orl urgent!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista si pastile pe care le poate lua el, pentru a nu lua boalabig grin

| Ioana_9532 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri :*