| ComandoFOS01 a întrebat:

AM o întrebare... poate majoritatea o sa râdă dar asta e, nu toți ne-am născuți învățați!
Aseară am fost operat la un dinte din fata, am avut puroi in rădăcina și a trebuit sa spargă gingia, toate bune. După ce s-a încheiat operația a trebuit sa coase in acel loc sa se vindece. A cusut prin acea carne de sub buza și prin gingie ca sa poată fi acoperită zona operației... nu îmi creează un disconfort foarte mare. Puțin de simte ca nu mai am aceeași flexibilitate cu buzele. După ce se vor scoate firele partea aia de sub buza va rămâne acoperită peste rana? Sper ca v-am reușit sa înțelegi ce am vrut sa spun

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Stai linistit, locul acelei incizii se va vindeca in cateva saptamani, saliva fiind unul din cele mai bune substante naturale de dezinfectare /vindecare. Nu degeaba si animalele isi vindeca ranile lingandu-se.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu putem stii cum va evolua vindecarea, cred ca nici medicul nu stie dar il poti intreba, oricum o cicatrice un semn tot o sa rămînă acolo.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A cusut așa că probabil nu a avut altă soluție. Când se scot firele se va reveni.