| alexandra_5561 a întrebat:

Am o intrebare urgenta.
Poti sa mori daca ai hemoroizi? (rog seriozitate)winking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Primo a răspuns:

Nu no sa mori dar o sa te daora un timpsad dupa care o sa iti treaca cel mai bine du-te la farmacie si intreaba de vinzatoare ce medicamente sunt bune pentru hemoroizihappy

12 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Se pot trata cu metode simple si regim alimentar corespunzator. Miscarea joaca si ea un rol important.

| AdelinaC a răspuns:

Nu se moare stai linistita.Un medicament bun pentru calmarea durerilor este Hemorzon, un supozitor care se pune dupa ce persoana a fost la toaleta.

| kleorys a răspuns:

Hemoroizii au viata lor individuala, paralela cu viata noastra, iar daca nu se intervine FIZIC(mecanic&manual) asupra lor, atunci mor doar odata cu noi.

| 34588773 a răspuns:

Linistiti-va oameni buni...hemoroizii sun o forma de viata singulara, am putea sa ne gandim la ei ca la niste virusi care intr-adevar sunt distrusi cam greu.NU SE POATE MURII DIN VINA HEMOROIZILOR.Problema cea mai grava poate fii in momentul cand acestia sunt sprijiniti in dezvoltarea lor pana in momentul cand vor provoca hemoragii imense, insa rare sunt cazurile ajunse pana in acest punct

| Blazer a răspuns:

Hemoroizii au fost descoperiti prin anul 1853 de pictorul Vincent van Gogh cand a observat ca daca se sterge la fund cu panza de desen se irita si ii ies niste chestii din fund, dupa o perioada nu a mai suportat durerea si si-a taiat o ureche de nervii care i-a trimis-o prietenei lui spunandu-i ca are hemoroizi si vrea sa se desparta de ea deoarece in ritmul in care isi taia parti din corp de durere mai avea foarte putin de trait. Deci da, poti murii de nervi si durere!

| Mariinaa a răspuns:

Nu, mama mea a facut hemoroizi dupa ce m-a nascut pe mine, singurul lucru important este durerea daca nu folosesti medicamente corespunzatoare!
Un sfat! La plafar gasesti niste supozitoare cu propolis si extract uleios din rasina de conifere te sfatuiesc sa-l incerci asociat cu crema Hermozon!
Succes happy

| Mariinaa a răspuns:

Valabil si pentru ruda ta, ce ti-am ziswinking.

| spaikizz a răspuns:

Nu,nu vei muri. Stai linistita. Se trateaza in timp.

| Faηta a răspuns:

Da. Poti sa mori, si e o moarte lunga si dureroasa. sad

| alexandra_5561 explică:

Ne e vorba despre mine ci despre o ruda foarte apropiata

| aneth a răspuns:

Nu...Dar cel mai bine e sa consulti un doctor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Poti muri facand un atac de cord. Nu are legatura cu hemoroizii, dar daca tot ai intrebat (in halul in care ai facut-o)...