| ValentinAndreiuș a întrebat:

Am o intrebare extrem de urgenta! Rog SERIOZITATE!
Ce se intampla daca ti-ai stors o papula de pe penis la 14 ani?
Poti avea cicatrici? Sau, te infectezj foarte usor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Si daca ai cicatrice, ce?
Crezi ca-i cineva interesat de cicatricea de pe cuculetul tau?
Hai sa fim seriosi, ca nu-ti va cere nimeni sa-ti expui cucul in vitrina.
Ideea este ca, papulele alea nu au voie sa fie sparte, ca se pot infecta si atunci sa te vad cum te duci la medic sa-l arati, umflat si rosu.

| ValentinAndreiuș explică (pentru Violleta2022):

Da,dar ideea este ca eu nu am stiut ce sunt acele lucruri si am crezut ca sunt cosuri si am stors vreo 2, si acum dupa ce am cautat pe net sa vad ce sunt si ce se intampla, imi este foarte frica sa ii spun mamei. Nu stiu ce sa ii spun si ce sa fac. crying
Sunt foarte infricosat.

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nimic. Presupun ca ai dat cu un rivanol-iod-spirt-ceva, nu?

| TheGentleman a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cum să dea cu spirt pe penis? rolling on the floor

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TheGentleman):

Cu tupeu! Ca sa se invete minte sa nu mai faca de-astea pe viitor! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai probleme mergi la dermatilog nu trebuia sa umbli la ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-i aia papula?

| Patronu1 a răspuns:

Da, ce e drept e ca în zona aia te infectezi mai ușor ca în alte locuri, de asta tu trebuie sa menți o igiena foarte bună, în rest, de cicatrice nu ai de ce sa îți faci probleme, nu e ca și cum ai avea o cicatrice pe fata. Bafta!