| xBluO a întrebat:

Am o Intrebaree : de ce se pune carcelul la picior?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Carceii, semn al carentelor de calciu si magneziu, dar de ce te multumesti cu un raspuns de-la acest forum, cant te poti adresa medicului avizatwinking nu crezi?

| Echo a răspuns:

Carcelul este contractie brusca si involuntara a muschilor de la extremitati, insotita de obicei de senzatii dureroase. Pot fi determinati de cauze temporare cum sunt exercitiul fizic si deshidratarea. Daca apare mai frecvent asta inseamna lipsa calciului, magneziului sau potasiului.