| hrbdnemedlelkdmee a întrebat:

Am o mâncărime foarte iritantă care nu mă lasa în pace deloc,pielea incepe sa se usuce grav,am niste pete negre micuțe iar în jurul acestora am mâncărime, CE AR PUTEA FI?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi pana la medicul de familie, sa te vada!

| Simpatic a răspuns:

Este de domeniul medicului dermatolog!
Nu putem sti noi ce ai telepatic, medicul care te va vedea va sti!
Poate ai ceva o ciuperca, poate ai negi, poate ai cine stie ce afectiune care da aceste pete etc

| dullcat a răspuns:

Afli ce ar putea fi doar la medicul dermatolog, in urma unui consult la fata locului.