| Chocholathhhh a întrebat:

Am o mare problema. Nu dorm de cateva zile din cauza asta. In primul rand, tutunul. 2, am fumat acum 3 luni, cam asa legale, n-am mai vrut de atunci, ca mi-a fost rau.3, si alcoolul e o problema. Vreau sa ma ajutati si fara raspunsuri gen nu mai fuma tigari, nu mai bea sau din astea. Astea 3 se vad in analizele la urina? Ma banuieste mama ca fumez si vrea mai mult pentru tigari normale. si mi-e frica sa nu afle si de astea.Fratele meu vitreg baga si iarba si legale de vreo 2 ori pe saptamana. O sa-l duca si pe el. Stiu ca riscul e mai mare la el. Lamuriti-ma si pe mine va rog cu asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tigarile normele fumate mai mult timp dureaza circa 10 ani ca sa se curete sangele. Drogurile (iarba) dureaza 2-3 ani daca nu ai luat mult timp. Tigari cu droguri legale nu exista.

| Chamberlin a răspuns:

Salut,
Nu mai poti dormi din cauza ca a ta constiinta nu-ti da pace.
Lasa-te de toate astea ca iti faci reu singur.
O seara placuta!