| fearlessss a întrebat:

Buna TPU
Prietena mea cea mai buna a fumat ieri marijuana ( a tras vreo 5-6 fumuri).Am si eu doua intrebari:
1.In analizele normale de sange, urina apare THC-ul?
2. Daca da, in cat timp nu se mai da seama ca a. fumat, adica dispare substanta din corp?
Va trebui sa mearga peste cam 1 luna la.niste analize si ii este foarte frica+ca am chiae regreta.Plz Ajutor.Nu vreau raspunsuri aiurea. Funda la cel mai bun

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Hakuouki a răspuns:

Personal sper sa iasa, consider ca oamenii trebuie sa plateasca pentru faptele lor. happy Din cate stiu eu, da vor iesii la analize. Acum poate sa moara de frica, daca a fost inconstienta nu e vina nimanui, decat a ei.

| Juiceee a răspuns (pentru Hakuouki):

Nu-ti dai seama ca ea a tras?laughing "prietena mea cea mai buna a fumat si acum face analize". Arzi, "fearlesss", ca acum iti e frica. Te duce mamica la analize. Fetita mica si idioata, drogurile pot iesi la analize, timp de 6 luni de zile, cum a spus si Diana.

| fearlessss explică (pentru Juiceee):

Ce fraier ...nu te am.pus sa iti dai cu parerea despre cine a tras si nu cres ca ma cunosti tu ca sa zici ca eu am tras sau ca am 6 ani.Si apropo, marijuana se fumeaza nu se trage, cand zici a tras te duce cu gandu la prafuri

| Juiceee a răspuns (pentru fearlessss):

Fraier/a esti. Tras nu inseamna pe nas, adiere se primavara. Si drogul pe care l-ai consumat ramane in organism.

| Ciufulitul a răspuns:

Eu nu fumez dar, pentru a2-a intrebare sa stii ca ma uit cateodata pe national geografic si sa stii ca marijuana e o substanta foarte puternica, iar analizele pot iesi rau

| dianaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Buna. Drogurile raman in corp timp de 6 luni. S-sr putea sa iasa la analize. nu stiu. Eu am fumat hasis, dar am tras doar 2 fumuri. Si hasisul bnu e asa tare ca marijuana. Si plus ca tu zici ca a tras 5-6 fumuri. sad La mine in analize n-au iesit, dar la ea e posibil sa iasa.

| Pasager66 a răspuns:

Dar ce conteaza daca a tras ea sau prietena ei adica daca prietena ei a tras e mai bine decat sa traga ea si prietena ei sa nu traga? Pana la urma marijuana e un drog si poate fi consumat cu cap cat despre intrebarea ta cred ca peste o luna nu se va vedea dar sa incerce sa detoxifieze organismul prin sport si mancat chesti sanatoase. P.S. Daca mai fumeaza se va vedea.

| cristina864 a răspuns:

Bun deci asta nu stiu sigur dar am bunici care fumeaza in familia mea. Mai intai depinde de cati ani are prietena ta. Oricum, daca a inceput sa fumeze s-ar putea sa continue pentru ca e greu sa nu mai fumezi. La analize se pot vedea cateva chestii diferite daca o persoana incepe sa fumeze. Dar de asta depinde si varsta.