| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare Problemă,sufăr de hirsutism,cel putin in zona obrajilor,subt fire subtiri care se vad din apropiere
am imteles că exista un remediu: Crema depilatoare, insa creste la loc
Eu am nevoie de epilare definitiva pentru ca nu mai suport firele alea
am vrut sa ma sinucid din cauza asta
Cum as putea sa rezolv problema?
va veni vara si nu cred ca voi mai iesi afara din Casă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, exista epilare cu lumina intens pulsata. Nu e definitiva, dar vei repeta sedintele din timp in timp. Este disponibila in slaoanele de cosmetica, dar poti sa iti cumperi si un aparat de folosit la domiciliu. https://www.emag.ro/......DF5GJYBBM/
De asemenea trebuie sa te vada un endocrinolog, e posibil sa ai o problema de sanatate care sa duca la aceasta manifestare. Si, desigur, un psiholog, fiindca nu este normal sa te gandesti la sinucidere din cauza unei probleme de estetica.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mergi la un salon sau clinica ce face epilare cu spl, kaser si treptat o sa dispara parul de acolo.

| Suntopisica a răspuns:

Crema epilatoare, dupa ce o folosesti iti creste parul la loc cam intr-o saptamana. Eu te-as sfatui sa iti cumepri benzi de ceara (epilarea cu ceara tine cam 3-4 saptamani)