| HMike a întrebat:

Am o masea si ma doare groaznic,dar cel mai tare doare la rece si la dulce, am fost deja de 2 ori la dentist, calmantele au efect cam 6 ore dar nu mai am si e noapte, ceva sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Ai fost la dentist si ti-a dat calmante? E imposibil. Decat daca dentistu nu era beat/a trebuia sa iti repare maseaua cu o plomba. Pai spala-te pe dinti acolo unde te doare, foloseste si o ata dentara. Eu mai puneam apa rece cu toate ca durea mai amortea... dar primadata spala-te in locu unde ti-e cariata.

| HMike explică:

1. dentistul mi-a pus plomba
2. nu mi-a dat el calmante, eu le-am luat

| Geome5 a răspuns:

Stiu si eu cum este... Dar poti sa iei nista crema de galbenele si sa te dai pe masea si pe gingia unde te doare sau sa pui un sfert de pastila de aspirina in maseaua care te doare. Insanatosire grabnica happy (Funda? xD)