| UmbraDeVulpe a întrebat:

Ma doare foarte rau o masea asa cand imi ajunge apa rece la ea, pot sa fac ceva ca sa nu ma mai doara deloc sau sa nu ma mai doara asa tare pana cand ma duc la dentist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca doare, atunci este grav si numai un dentist te poate salva, fiindca caria a ajuns la nerv si de acum o sa stai numai in dureri, pana o tratezi la stomatolog, ca acasa nu ai cu ce sa o tratezi.

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu mai bea rece si dupa ce mananci clateste-ti gura cu apa la temperatura camerei, apoi seara si dimineata spala-te pe dinti.

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pui apa de la robinet intr-un bidon si o lasi sa se mai incalzeasca la temperatura camerei. Apoi clatesti gura dupa masa cu ea.