| AWU a întrebat:

As vrea sa stiu daca cineva mai are problema asta sau daca cineva stie motivul: am o masea, fara carie, verificata la dentist, care in momentul in care mananc doar ciocolata sau ceva asemanator foarte dulce, ma doare( o durere ca si cum mi-ar intra un ac in masea), iar daca mananc altceva, orice, ca e tare, ca e rece, ca e fierbinte, nu am nimic. Stie cineva cauza, sau mai e cineva in situatia asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Ti s-a subtiat stratul exterior de smalt. Ai aici o explicatie in engleza:
http://crest.com/......e-to-sugar
Fiind de la Crest, oamenii au interesul sa-ti vanda ceva, deci nu lua totul de bun fara sa treci prin filtrul gandirii. Referinta catre webmd din pagina respectiva este mai de incredere, webmd este un site neutru.

| Nonameagain a răspuns:

Sensibil la dulce. Poate ca se toceste smaltul, poate ca e poros... Medicul tau trebuie sa descopere cauza, inainte de a se agrava.

| Alii19 a răspuns:

De obicei cele stricate sunt așa, este posibil sa fie și o carie, nu toate se văd așa ușor, am pățit, dar după ce doctorul stomatolog mi-a scos nervul, nu am mai avut nimic! Sper sa iti fie de folos?