| AlinutzaRouz a întrebat:

Am o mica problema, am vergeturi pe picioar, am fost mai grasa si am slabit. Arata oribil, cum as putea scapa de ele? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Da si eu am pe fese asta e nu fi suparata acolo raman doar sa ai grija cum slabesti sau te ingrasi sa nu mai faci si altele eu acum slabesc cat de cat mai normal ca am umblat la alimentatie la cat mananc cum si orele la care nu mai mananc ca inainte si am slabit 6kg in 2-3luni normal este cam 2maxim3kg sa slabesti pe luna asta e slabit sanatos nu dintr-o data kg multe cum am facut inainte si am observat ca nu mi s-a mai facut nici o vergetura pielea e mai normala adica nu asa sa cada si moale cum era inainte si se retrage repede frumos inapoi daca nu fortez nota cu slabitul si important e ca acum dau si in cm 9cm am dat si inainte slabeam mai mult in kg si in putere, bine ma mai ajut si cu o centura de masaj care imi topeste din grasime si cu mancarea sunt mai atenta si e mai bine decat celelalte diete din trecut.la vergeturi e foarte important sa bei multa apa plata daca se poate pentru ca lipsa apei din timpul cat ai slabit a dus la aparitia vergeturilor, nu te-ai hidratat corect si ai pierdut apa si asta e rezultatul asa am facut si eu nu am baut nici o apa cat am tinut celelalte diete si asta e acum le avem dar putem preveni sa apara altele band mai multa apa eu nu beam o cana la cateva zile dar se pare ca a trebuit sa invat sa beau apa si acum o beau cat pot de mult chiar daca nu mi-e sete iau cate o inghititura cat mai des. sper ca te pot ajuta cu ce am zis, succes.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Din pacate de vergeturi nu scapi dar poti sa le faci sa nu se mai vada asa de tare.happy
Cauta la farmacie o crema anti-vergeturiwinking
Amesteca ulei de masline cu zatul de cafea si acopera zona in care ai vergeturiwinkingApoi clatestete cu apa calduta happy

| ViVi a răspuns:

Cu crema sau fa masaj cu ulei de masline happy

| ViVi a răspuns:

Cremele și loțiunile sunt doar să hidrateze intens zona afectată cu scop de prevenire a viitoarelor vergeturi. O dată instalate, le ai mereu la purtător dar poti sa iti faci masaj cu ulei de masline asa am facut si eu si mi-a mai trecut

sper sa scapi

| aysun a răspuns:

Sport mult.

| adinescu a răspuns:

Eu am avut p spate pentru ca am crescut brusc si s-a intins pielea. dar vad ca nu mai am probabil dispar singure

| AlinutzaRouz explică:

Ms all o sa incerc

| squib a răspuns:

Din cate stiu eu singura sansa este sa faci operatie, cred ca e cel mai eficient mod.Insa am vazut ca exista si creme, dar nu stiu cat de eficiente sunt, la oriflame au o astfel de crema care da roade, dar numai in cazul vergeturilor rosiatice adica a celor in primul stadiu.Succes!

| BlacK EyeS LoVE BRoWn EyEs a răspuns:

Poti folosi unele creme. Insa din pacate odata aparute nu vei mai putea scapa de ele. O solutie care te ajuta este bronzul. Si eu am avut vergeturi si dupa ce m-am intors de la mare nu au mai fost asa de vizibile, iar eu nu am prea stat pe plaja.
Ciao Baw!

| Anonim_9586 a răspuns:

Si eu am vergeturi si nu stiu cum sa ma scap de ele? Pot sa te intreb:Cum ai slabit? Eu ma confrunt de mult cu asta si nu reusesc? Te rog raspunde-mi

| Deea_1936 a răspuns:

Cum ai slabit ma poti sfatui si pe mine te rog?

| miky_1817 a răspuns:

Din pacate nu poti face mare lucru...insa poti merge la un medic poate iti poate recomanda ceva...insa in creme sa nu ai incredere ca nu sunt bune...