| razviiii a întrebat:

Am o mica problema. Prietena mea a facut o infectie, chist si herpes (sper ca se intelege ca e vorba de infectie si herpes vaginal). Vreau sa stiu 3 lucruri.
1. In cat timp se poate vindeca?
2. Daca am luat si eu mi-ar aparea ceva semne?
3. Dupa terminarea tratamentului in cat timp ne putem relua viata sexuala si exista vreun risc in momentul de fata pentru sexul oral sau anal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Singura problema cu adevarat mai ingrijoratoare o poate reprezenta existenta in organismul ei a virusului care provoaca herpesul.Acest virus odata instalat nu poate fi 100% eliminat si va recidiva periodic. Dupa tratament bineinteles ca se poate relua activitatea sexuala indiferent de care ar fi aceasta.

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Mergeti urgent la medic nu ne intrebati pe noi, nu-i de joaca cu herpesul vagina, daca ati facut sex neprotejat si ea era infectata, la sigur ai luat si tu fiindca herpesul se trasmite.

| Alcyon a răspuns:

Toate raspunsurile se afla la medic. Nu pe forumuri, nu la vecina, ci in cabinetul medical.

| peperonies a răspuns:

De herpes nu scapi. you got that *** till you die.