| SunshineSunrise a întrebat:

Am o problema. Am fost răcită pe 29 august și de atunci nu mai simt gustul la mâncare, îmi vine sa îmi tai limba, îmi vine sa ma omor, nu mai am pofta de mâncare, nimic! Încă am urechile infundate și am sinuzita, credeți ca asta are treaba cu gustul? Nu mai pot, simt ca înnebunesc de 2 luni sa nu simt gust la mâncare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Deja observ ca ti ai si pus diagnostic "am sinuzită" spui tu, păi daca este asa, mergi urgent la medicul de familie si cere i o trimitere la orl, acolo te vor consulta medicii si i ti vor spune clar ce ai, si i ti vor da tratament adecvat, ce varsta ai? Sănătate multă.

| Heavenonearth a răspuns:

Mergi la medicul de familie, posibil să ai o infecţie ce afectează papilele gustative.Doar doctorul ORL te poate ajuta la problema ta.