Întrebare recomandată | BuLinuTaaaa a întrebat:

Am o problema cam neplacuta. Mereu m-am facut la axila cu epilatorul, dar arata foarte urat. Pielea are mici bubite si foarte multe fire sub ea care se vad negre.
Ce sa fac?

Inca ceva.Ce imi recomamdati pentru tenul foarte uscat care se cojeste?(mai ales nasul), dar pentru petele de pe fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Crissy9Sweet a răspuns:

Eu pentru firele de par crescute sub piele folosesc zat de cafea. Asta am aflat de la cosmeticeana mea si cgiar functioneaza. Succes!

| Mihaela1964 a răspuns:

Cand folosesti epilatorul cam cresc firele de par pe sub piele, incearca sa dai cu crema, ajuta firele sa iasa de sub piele.Bine ar fi sa epilezi axila cu ceara.

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Acela este efectul dupa ce folosesti epilatorul.
Cat despre ten, ai nevoie de vitamina A.

Sanatate!

| G510 a răspuns:

Cei ala axila?

| silvius162003 a răspuns:

Buna,

Eu si prietena mea folosim produse din gama beautycycle. Au un raport calitate pret excelent si suntem foarte multumiti de ele.
Iti poti face testul pentru ten aici si ulterior primesti recomandarile.
http://www.beautycycle.ro/recommender?mode=launch
Pentru mai multe detalii imi poti scrie pe Skype: silviu_office sau imi poti lasa mesaj cu mailul tau.

| Danielamd a răspuns:

Incearca lotiunea de corp,, Skin so soft" de la Avon, ea incetin este cresterea parului, sau dupa epilare sa ungi locul cu crema hidratanta. Bafta))!