Întrebare recomandată | camiitsu a întrebat:

Tenul meu e uscat! mereu pielea pe de fata mi se cojeste! ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| viki16 a răspuns:

Nivea Simplu Dati Un Pic Seara Inainte De Culcare Si Nu Mai Folosi pudra vreo 2, 3 zile bafta sa te faci frumoasa te pup papa funda?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Foloseste o crema hidratanta regulat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi spune aici cum îl poţi îngriji mai bine.
http://www.eva.ro/despre-ten-uscat/
Te pup!

| LoriLoL a răspuns:

Cineva spunea sa dai cu spirt.doamneee voi nu sunteti normali.chestia asta e pentru ten gras daca n-ai alte alternative.iar pentru tenul uscat., fie are nevoie de apa fie de lipide. ceva simplu si nu f scump:foloseste in fiecare seara ulei de masline pe toata fata pana intra in piele.este cel mai bun/natural/hidratant remediu.

| CrazyGirlinRain a răspuns:

Ori iti alegi o crema hidratanta buna, care sa o folosesti dimineata si seara dupa curatarea tenului, ori iti alegi o metoda naturala. Ti-as recomanda uleiul de argan sau cel de masline.

| Fyusha a răspuns:

Dacă tenul tău este uscat înseamnă că nu este destul de hidratat. Şi mie mi sa întâmplat la fel pe palmă, trebuie să te dai cu o cremă Eucerin cu 5% urea, dar nu o dată, ci de mai multe ori, şi îţi va trece ♥

| teocalinescu a răspuns:

Foloseste creme hidratante, in special cele care contin aloe vera sau galbenele.

| elena36451 a răspuns:

Poti sa iti cumperi gelul DR.ORGANIC DEAD SEA FACE WASH e cam scump dar mie mi-a shimbat fata complet tenul meu nu mai este uscat si ajuta sa nu mai ai cosuri doar daca ai chiar si daca nu ai cosuri poti sa iti dai sa nu ti se mai usuce pielea!

| MIS a răspuns:

Date cu o crema de la avon dupa spalate si ia un disc inmoaio in spirt si date pe fata asta ca sati curete tenul

| Cosminpum a răspuns:

Te poti da cu o crema pentru hidratarea tenului