| adrian2344 a întrebat:

Am o problema, când stau la PC chiar si dupa 2 minute mă dor ochii foarte tare, e mai suportabil cu lumina aprinsa, monitorul este LED si are si luminozitate si contrast la minim! Am strabism care nu ma afectează! Partea mai ciudata e ca mereu ochiul drept mă doare, parca frige si lacrimeaza, daca ma spăl pe fata nu mai am nimic dar dupa 10 minute iar! Am ochelari cu anti reflex si tot tacamu! De la ce sa fie, am facut si pauze de mai multe zile dar cam tot asa e, ma odihnesc ok si nu stiu ce sa fie! Rog răspunsuri ok fără mistouri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alice31 a răspuns:

Fa o vizita medicului... poate problema ta s-a agravat.