| GEORGEL2012 a întrebat:

Daca port -0, 25 la ambii ochi si mi-am pus ochelari de vedere se poate corecta vederea? am strabism la ochiul drept-ochi lenes!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| annabountii99 a răspuns:

Da, bineinteles ca ti se va corecta vedereaa laughing doar scopul asta il au lentilele ochelarilor; se corecteaza dupa o anumita perioada de timp, nu-ti stiu spune cat. ideea e ca doctorul sa-ti fi facut bine controlul si lentilele sa fie cele potrivite big grin cam atat. fundddddda?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Miopia e o boala care rar de tot se vindeca. -0.25 e mica insa nu garanteaza nimeni ca va disparea, dimpotriva va creste cel mai probabil

| lianaiovan a răspuns:

Si eu port ochelari...happy Si da, o sa ti se corecteze vederea. Eu am -1, 75 la ambii ochi!

| Grigore_Daniel_1984 a răspuns:

Eu am avut strabism de mic și am facut foarte multe exercitii la ochiul respectiv si dupa destui de multi ani, a trebuit sa fac operatie ca ochiul sa isi revina. consulta medicul in privinta aceasta si vezi ce iti recomanda. succes;-)

| dantul a răspuns:

Vei fi bine in scurt timp, mai ales daca esti mic...