| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu ochii: la locul de munca actual lucrez la o masa,si la nivelul capului meu,in dreptul fruntii,am un neon, si sunt mereu la circa 20 de cm distanta de el, iar ziua dupa ce ajung acasa mi-e foarte somn. Oare acel neon sa fie de vina? Ma poate afecta mai mult de atat? Va multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Somnul asta poate fi si de la stres, oboseala de la munca dupa o zi intreaga, incearca sa te odihnesti mai mult.
Dar este posibil si de la neon sa-ti afecteze vederea, ar trebui vorbit si spus ca te deranjeaza asta.
Te pup!

1 răspuns:
| ywar a răspuns:

Vorbeste cu cel care se ocupa la locul tau de munca de SSM- sanatate si securiatate in munca, fosta protectia muncii si spune-i asta! e de datoria lui sa depuna eforturi pentru organizarea locului de munca. Sunt inspector SSM si auditor SSM si nu vorbesc tampenii