| andreiw132 a întrebat:

Am o problema cu ochii. Mereu ma ustura ochii si as vrea sa ma duc la un oftalmolog. M-am uitat in oglina la ochii mei si par asa sparti... cred ca este din cauza telefonului, dar probabil nu, pentru ca mama fumeaza si de fiecare data cand imi vine fumul in ochi incep sa ma usture ochii tare. Chiar si atunci cand bate vantul in ochii mei incepe sa ma usture din nou... exista niste picaturi pentru ochi sa imi rezolve problema? Eu vad absolut perfect doar problema cu usturimea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

La tine miroase mai mult a alergie.
Oftalmologul poate sa iti dea mai multe informatii.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Lipsa de lacrima. Se suplineste cu picatri. Dar este recomandat ca sa te vada un oftalmolog. Ochii sunt cel mai sensibil organ al simturilor, dar poate si cel mai de pret. De aceea nu trebuie sa folosim nici un medicament "dupa ureche", deoarece o stricaciune la ochi nu se mai repara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa ai ochii uscati, poti lua picaturi lubristil forte, totusi ar fi recomandat sa mergi la un medic oftalmolog.

| nicu991 a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa-ti prescrie niște picături. Clipește mai des si nu mai sta lângă fumători. Fumatul pasiv este mai daunator decât cel activ.