| TVDxDamon a întrebat:

Am o problema.De cateva zile urina mea e mai inchisa la culoare decat de obicei, un galben inchis spre rosu(dar foarte putin), si am dureri in zona abdomenului, adica la ovare (cred)...
Ce pot sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce poți să ai?
Trebuie să te vadă medicul de familie, urocultură și posibil infecție urinară.
Bea multe lichide.
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Eu cred ca e o infectie urinara. Consulta un medic.

| neutrino a răspuns:

Mergi frumusel la un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Glontz la doctor! Poate sa fie ceva serios. Nu-ti asuma riscuri inutile!

| Alicezzz a răspuns:

Mai ieri ne intrebai daca poti face avort intr o clinica privata! Azi te intreb eu : Ti ai facut un test de sarcina? La un control ginecologic ai fost?

| PinkIceCream5 a răspuns:

Hei,s-ar putea sa fi răcită la ovare cel mai bine ar fi sa te duci la un ginecolog, el știe tot legat de aceste lucru iar aici nu îți va spune nimeni ceva siguri, noi doar presupunem. După părerea mea ar fi o răceala dar acum depinde daca te ustura cand urinezi dar si fara aceea usturime poți fi răcită, du-te la medic. Nb