| ScorpionScream a întrebat:

Am o problema... de vreo' saptamana ma doare spatele. acolo la rinichiu stang, la sold, in spate.happy. Am o intrebare. Ma doare rinichiu ca am piatra sau ceva de genu sau cum am dansat la banchet, tin sa anunt ca nu am dansat pana la banchetul din 9 iunie. in timp ce dansam m-a luat o durere. Durerea este mai intepatoare. Daca am piatra, se intervine chirurgical sau natural? Nu ma ustura capu'laughing cum zic unii... sau am facut o intindere cand dansam? Va rog, sunt disperat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| smileKiller a răspuns:

Este foarte posibil sa fii facut o intindere in timp ce dansai. Nu de alta da am patit la fel, si nu o data laughing ti s-a miscat o artera si pana se muta la loc, va fi cam neplacut. Totusi in caz ca ai o problema cu rinichii, incearca sa stai departe de incaperi unde te poate trage curentul, si nu sta cu spatele descoperit. Dar nu are cum sa fie ceva grav, pentru ca daca ar fi nu ai avea pofta de mancare si ti-ar fi rau de tot. cunosc cazuri. nu fii ingrijorat e bai cu artera laughing pup :*

1 răspuns:
| ofata_1648 a răspuns:

Daca ai piatra sau nu asta se vede la ecograf.eu cred ca e de la efort. insa poti prevenii aparitia pietrelor si etc la rinichi prin ceaiuri si lichide.p.s. ceaiurile de merisor si de cozi de cirese sunt foarte bune...