| EleonorM a întrebat:

Ocazional am niste dureri in partea stanga sub coaste. Este o durere constanta, intepatoare care tine vreo 2-3 zile. am fost la doctor acum cateva luni, am facut o ecografie (sau ceva de genul) si mi-a zis ca am splina putin marita (din nastere) si nisip la rinichiul stang. Toata vara durerile au disparut dar astazi au inceput iar. o durere ascutita care se mareste daca nu imi eliberez vezica in acel moment. Insa durerea persista si daca stau linistita o pot simti mai tare. Daca imi indrept spatele ma doare si mai tare, asa ca stau putin cocosata si imi incordez muschi.
Saptamana viitoare ma duc din nou la doctor insa pana atunci vreau niste sfaturi si sa stiu daca a mai trecut cineva prin ceva asemanator si ce a facut. multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Alte simptome mai ai? Urina e colorata normal? cat de des urinezi? Nu am inteles foarte bine durerea e in partea stanga in fata sau in spate?

| venusdoom a răspuns:

Poate ca ai piatra la rinichi si nisip. sau vreo infectie urinarathinking adica problema cu piatra la rinichi se aplica si pentru vezica urinara. eu personal am probleme cu rinichii de cativa ani pentru ca scap de ea si dupa aceea iar fac:-

| GabyAdicaEu a răspuns:

Eu zic ca ai disk la coloana, care se opereaza cu laserul, iar 1zi nu ai voie sa urinezi dupa, unchiul meu a avut ceva asemanator, iti recomand sa mananci foarte mult avocado chiar daca nu este un fruct foarte gustos este un fruct extraordinar de sanatos (mai ales pentru aceste sintome ). Insanatosire drastica!

| gyzzard a răspuns (pentru GabyAdicaEu):

Ce e ala "disk la coloana"? Si avocado asta e mai nou panaceu? ca tot vad ca il recomanzi la toata lumea.

Răspuns utilizator avertizat
| EleonorM explică:

@gyzzard : urina este normala, doar ca atunci cand fac ma doare in partea stanga. si in fata si in spate.