| anelise09 a întrebat:

Am o problema dermatologica cu camul imi iese matreata apoi daca ma scarpin mi se formeaza bube si daca ma mai scarpin imi curge sange daca aveti o sugestie va rog sa imi raspundeti!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lil'dee a răspuns:

La farmacie se gaseste un sampon numit nizoral...aceeasi problema am avut si eu

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te neparat la dermatolog. Nu pare o simpla matreata ci poate o dermatita seboreica. Daca nu o tratezi, incet-incet vei cheli.

eileen
| eileen a răspuns:

Nu mai sta, fuguta la medic. Am avut si eu probleme din astea si nu m-am tratat, acum imi cade parul foarte rau.

| mioara a răspuns:

numai schimba samponul faci alergie

| bunica a răspuns:

Ai o problema cu scrisu in primul rand si apoi cu, capu.este normal ca daca te scarpini in cap sa faci bube si sa-ti curga sange din rani. spala-te bine si clatestete cu multa apa ca... este destula.

| Elena0210 a răspuns:

Stiu cum e ca si eu am patit la fel. Du-te la un dermatolog.Eu am facut tratament dar imi pare rau ca numi amintesc cum se numea. Oricum du-te la un dermatolog.

| claudiarebecca a răspuns:

Ai facut o vizita la dermatolog. am avut o prietena cu prb asa si facea tratament de la doctor. sunt mai multe posibile prb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Anelise,
Ai fost deja la dermatolog? Daca nu, trebuie sa mergi intai la medicul dermatolog sa stabileasca diagnosticul si sa-ti dea un tratament.
Poate fi ceva pe fond nervos. Imi poti scrie in amanunt despre ce este vorba si poate vom reusi sa gasim o solutie bazata pe suplimente naturiste. Adresa mea de email este: daniela.constantin@gmail.com. Astept sa-mi scrii. Daniela

| danaadela a răspuns:

Da eu tot am asa ceva