| MadaTeIntreaba a întrebat:

De cand au aparut tantarii astia ca de obicei, ma ciupesc pentru ca sunt cea mai mica din familie. Acuma nu mai pot sa dorm si ma scarpin pana imi iese sange la intepaturi. Aveti solutii si pentru ciupituri dar si pentru tantari.
FUNDA!

5 răspunsuri:
| Sharpa a răspuns:

Autan.Este un produs ce se aplica pe piele prin pulverizare si tine tantarii la distanta.

| Măduuțaa a răspuns:

Exista un Spray Anti-Tantari numit Sano care se gaseste la farmaciile din oras si pentru intepaturi exista mixtura mentolata care sa gaseste tot la magazin.Il dau si eu pe copilul meu cu astea si da roade, sa stii!

| pYv a răspuns:

Te ciupesc si daca esti cea mai mica si daca ai 80 de aniwinking nu are treaba cu varsta asta...Incearca pe viitor un spray antitantari de se da pe tine si emite nu stiu ce miros de nu se apropie tantarii de pielea ta, si in casa tot la fel un spray pentru insectewinking

| radarcan a răspuns:

Te poti proteja impotiva tantarilor fie cu spray fie iti cumperi un aparat cu ultrasunete sau cu ultraviolete.
http://www.einsecticide.ro/produse~anti-insecte~aparate-ultraviolete~70~209
http://www.einsecticide.ro/produse~anti-insecte~aparate-ultrasunete~70~210

| Whaat a răspuns:

Cea mai veche metoda este sa te dai cu pasta de dinti pentru a se usca acea ciupitura de tantar.