| aiurea a întrebat:

Am o problema foarte mare zic eu. Adica transpir foarte mult, chiar si pe timp de iarna. Partea proasta este ca si miroase transpiratia, ceea ce ma jeneaza extrem de mult. Am folosit roll-on de la Avon, spray Lady Speed Stick, Rexona, Adidas si unele barbatesti:unul solid Mennen Spped Stick si spray Adidas. Dar niciunul nu a prea dat rezultate. In casa nu transpir deloc, dar cand ies afara e jale. Unii dintre voi poate ziceti ca e din cauza igienica, dar nu.ma spal in fiecare zi. Ceva deodorante impotriva mirosului si transpiratiei stiti? sau remedii naturale.Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește unul bărbătesc cu mentol, solid, fără glumă.
Îți merge foarte bine, este mai puternic în combaterea mirosului neplăcut al transpirație.
Pa, pa.

| simina a răspuns:

Trebuie sa consulti un medic endocrin pentru ca altfel o sa ai mereu probleme si nu o sa scapi de chestia asta jenanta si o sa suferi cand cei din jurul tau stramba din nas si se dau mai incolo.Sunt tratamente f. bune merita sa le faci

| dispe a răspuns:

Cel putin 2 litri de apa pe zi. Spray Dove cu capac albastru. Am avut aceeasi problema. Apa e de baza! mult succes!

| dispe a răspuns:

Scuze! Revin. Sa ai in permanenta in geanta servetele umede(pliculetele mici) pentru a te sterge din cand in cand(cand simti mirosul neplacut) si deodorantul.

| bellekamms a răspuns:

Draga mea, si fata mea avea aceeasi problema si nu am dus-o la nici un edocrinolog ci pur si simplu i-am luat un roll-on de la Amway.Costa putin mai mult dar sa stii ca merita. Daca il folosestiI singura te va tine cel putin jumatate de an. Incearca-l si vei vedea ca am avut dreptate.Bafta.
P.S.Roll on-urile de la Avon sunt usoare, miros f bine, dar nu rezolva probleme asa mari.

| OrangeWind a răspuns:

Off...si eu am aceeasi problema ca tine.Incearca doar cu deodorantele spray si neaparat sa fie antiperspirante.Sa stii ca e si o crema speciala de la Vichy cu tratament antitranspirant si de asemena un deodorant special, se gasesc la farmacii.Nu stiu.eu doar imi spun o parere. Poti sa te duci la medic sa iti dea cateva sfaturi.Sunt si pe discovery diferite emisiuni pe tema asta.

| ghetuvictorita a răspuns:

vezi ca este de la vichi o crema de tratament am folosit si eu. este fff buna.Eu sunt lider oriflame si caut fete care sa fie reprezentanti, de fapt mie imi place mai mult sa spun ca, caut fete care sa isi faca card de fidelitate prin care pot cumpara produse oriflame cu reducere intre 23 si 40%, mai ales ca se dau niste cadouri pentru noii inscrisi. Nr meu este 0761342716 sau mess serbanvictorita@yahoo.com my.oriflame.ro/viky, calalog curent, urmator jos in dreapta.

| deea_9461 a răspuns:

Cel de la amway si cel de la yves rocher sunt foarte bune, deci nu tranpiri deloc, iti recomand sa le incerci