| ColorfulRainbow a întrebat:

Care spray e mai eficient impotriva transpiratiei, adica a umezelii la subtrat? sad
Lady speed stick, Dove, Adidas, Garnier.
Va rog ceva bun!
Multumesc mult! :*

4 răspunsuri:
| LoLo a răspuns:

Buna... cel mai bun este Dove

eu Dove folosesc si nu am nici o problema cu transpiratia happy
de fiecare data cand iesi de la dusi trebuie sa te dai...si ca sa nu ramana alb pe bluze trebuie mai intai sa stai sa ti se usuce ca asa este mai bine si nu o sa ai nici o problema...

| gabriela a răspuns:

Gelul de baie si apa!

| lala178 a răspuns:

Cam niciunulhappy am avut Lady speed stick, Adidas, Nivea...si pe langa transpiratie si urme albe pe bluzehappy

| Mina a răspuns:

Mi-au placut Garnier Minerals si Rexona. Am incercat foarte multe pana acum. Cand iti cumperi, trebuie sa fii atenta sa fie antiperspirant, NU deodorant! Uite de ce:
Deodorantele neutralizeaza mirosul neplacut, distrugand bacteriile care il cauzeaza. Aceste produse nu afecteaza cantitatea de transpiratie pe care corpul o produce. In acesta directie actioneaza antiperspirantele, care inhiba activitatea glandelor sudoripare, prin blocarea si inchiderea porilor cu ajutorul astringentilor puternici cum sunt sarurile de aluminiu. In afara faptului ca diminueaza senzatia de umed la nivelul pielii, aceste produse reduc si mirosul, deoarece, prin producerea unei cantitati mai mici de transpiratie, bacteriile au un mediu mai restrans in care sa se dezvolte.