| verbatim082 a întrebat:

Am o problema. In urma cu ceva timp a inceput sa-mi cada parul. In urma unor tratamente (sampon revalid; reteta- galbenus de ou, tinctura de urzica, brusture si ardei iute) am reusit sa stopez caderea acestuia.
Intrebarea mea este: stie cineva vreo reteta, care a si dat rezultate, de crestere a parului in zonele in care a cazut?

Multumesc de ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caderea poate fi cauzata de mai multi factori.consulta un dermatolog si iti va indica investigatii necesare si trat in dependenta de cauza caderii

3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Masca mea contine ulei de ricin, ulei de masline, galbenus de ou, drojdie de bere dizolvata in zeama de la o jumatate de lamaie, vitA uleioasa, vitE! Incearc-o, apoi limpezeste parul cu otet de mere in care ai pus la macerat frunze de urzica si castan(3linguri dizolvate in apa de clatire) Sper sa te ajute!

| Andreeagen a răspuns:

in urma mutor tratamente parul degradat cade... nu stiu daca cest lucru se intampla si in cazul tau insa eu asa stiu. Uleiu de ricin accelereaza crsterea parului insa si de la el iti cad firele de par degradate
Numai bine!

| mocatofa a răspuns:

Produse vichy, se regenereaza.