| Paraaaa a întrebat:

Am o problema, ma irit de la masca si trebuie sa o port zilnic la scoala, ce sa fac? [fara sa port viziera]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Foloseste masti textile, care absorb umiditatea, sau da-te cu crema pe fata. Multora li se intampla asa, dupa ce te obisnuiesti va reveni la normal.

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Sa te abtii.

| Yuoia a răspuns:

Probabil materialul e de vina.
Cauta masca alba sau fa-ti una din panza obisnuita.

| zilog a răspuns:

Revoluție răscoală

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să îți cumperi sau să îți confecționezi o mască dintr-un material ușor, respirabil...

| ofataoarecare2004 a răspuns:

Foloseste o masca din material. spal.o si calc.o inainte sa o folosesti si eventual foloseste si o crema de fata ceva
Sper sa te ajute