| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, ma usutra capul penisului la decalotare, parca orice atingere ustura, ce sa fac?, e ceva normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e normal. Probabil ai luat o infectie. Du-te neaparat la medicul urolog sau dermato-venerolog cat mai repede. Cu tratamentul adecvat te vei vindeca cu usurinta daca te tratezi precoce.

luciana
| luciana a răspuns:

Sigur ai avu un contact sexual neprotejat cu cineva care nu a fost tocmai "curat " sigur ai luat o boala venerica si trebuie sa mergi urgent la medicul dermatolog singuril in masura sa iti prescrie analiza si tratamentul de urmat, Ai grija ca nu tot ce e frumos, e si curat! Multa sanatate, Lucin.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu e normal, mergi la un medic sa nu fi luat "ceva '' de undeva.

| dy a răspuns:

Poate este o simpla iritatie (si trece cu o alifie cu putin cortizon(ex. Triderm), dar daca nu-ti trece in 2 zile, nu-i exclus sa fie o infectie sau boala venerica si atunci va trebui sa te duci la un dermatolog.

| kathessa a răspuns:

Du-te la doctor, normal!

| Dan a răspuns:

Mai bine intreaba pe Laur (www.contraboli.ro) .

| Claudiu_7827 a răspuns:

Daca esti barbat du-te la un medic dermatolog, iar daca nu, va trece de la sine. spor

| kenzo a răspuns:

Mergi la un dermatolog...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te. o fi tras curentul, vreun junghi...hai dom, le, ce naiba, mergi la medic.si data aviatoare pune. ti caciulita, daca nu... iar o sa se intample faza cu usturimea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai pus-o.este rost de penicilina. rolling on the floor
glumesc, mergi la doctor, aici cel mult ne dam cu parerea.nu stiu de ce mi-a venit sa rad la citirea intrebarii, dupa mi-am dat seama ca tu nu pui intrebari despre masturbare si toate cele. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti virgin nu cred ca e o problema. adica, nu sunt experta dar stiu ca glandul (capul penisului) e o zona extrem de sensibila la barbati, cred ca cea mai sensibila zona a penisului, deci in opinia mea e normal sa simti un discomfort daca o atingi, mai mic sau mai mare.