| MihaiPaleologu a întrebat:

Am o problema. Prietena mea crede ca daca a avut candidoza nu poate sa aiba copii pe viitor. Ce parere aveti de acest lucru? E posibil sau nu acest lucru, medical vorbind.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

De unde sa stiu eu? Sa mearga la medic.

| Andreeush a răspuns:

Nu-i adevărat.

| RobertMoon a răspuns:

E o prostie, candidoza afectează peste 70% din femei pe parcursul vieții și pot face copii.

Răspuns utilizator avertizat
| AndraLavi a răspuns:

Candida nu afecteaza fertilitatea. Am avut o prietena care a facut candida in timpul sarcinii si s-a tratat cu spalaturi cu bicarbonat sau pelin si nu a mai intampinat alte dificultati.