| Deya13 a întrebat:

Am o problema. taticul meu are o alergie [ la nuci, alune etc ] la care i se ufla buza de jos remarcabil... nu prea ar vrea sa isi faca operatie... dar stie ca daca nu exista nici un medicament va trebui sa o faca! stiti cumva niste medicamente impotriva acestei alergii? sau vreun tratament? Astept raspunsuri serioase! fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gsmro a răspuns:

Pai sa renunte la nuci etc. Pentru alergiile mai usor Claritine si-ar face bine treaba. Daca e mai serios e bine sa fie vazut de un medic alergolog, sa ii dea un tratament de durata. Sper ca ti-am fost de folos.

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Singura solutie este sa evite alimentele care-i provoaca alergii.Foarte bine ca stie de ce sa se fereasca.Eu, de ex. sunt alegica la ceva, de ceva vreme si nu stiu la ce! Eu nu am auzit sa se faca operatie pentru asta!

| cryssu2008 a răspuns:

Incercati produse pe baza de Aloe Vera de la firma Forever. Daca nu stiti nici un reprezentant scrie-mi un mesaj.