| silviu_7255 a întrebat:

Ce metode folositi impotriva rinitei alergice? (alergie la polen, praf)
PS: Astept raspunsuri serioase!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Ideea e sa scapi de alergie si atunci nu vei mai avea probleme nici cu rinita. Medicamentele antialergice, gen Aerius doar atenueaza simptomele, dar nu vindeca. Baietelul meu a facut bronsita astmatiforma pe fond alergic si cu ajutorul unei cure cu suplimente nutritive a reusit sa scape de alergie. Daca vrei sa afli cum poti scapa de alergie scrie-mi pe id dpocaznoi@yahoo.com. sanatate!

| JustForU a răspuns:

Eu am 7 alergii si am tratament prescris medical.Se numeste "Aerius", dar nu stiu la ce pret este in farmacii fara reteta. Daca doresti sa-l cumperi si ai peste 12 ani atunci cumpara tabletele, daca nu ai 12 ani alege siropul.Multa sanatate!

| silviu_7255 explică:

Am 18 si am si eu Aerius, 5 zile m-am simtit foarte bine, dar de cand au inceput caldurile astea ma simt cum eram inainte de a lua aceste medicamente.