| alexa92 a întrebat:

Am o problema: transpir foarte mult sub brat. Ma rog, stiu ca e normal sa transpiri in zilele astea calduroase si din pacate, desi tatal meu transpira putin, eu am mostenit "baltile" de la mama. Vreau sa intreb daca stiti vreun deodorant foarte eficent pentru ca e penibil sa nu pot sa ma misc fara sa nu mi se vada umezeala de sub brat pe tricou. Am folosit si Dove si Fa si Rexona si tot aia a fost. Fac dus frecvent si transpiratia mea nu miroase insa ma deranjeaza cantitatea. Nu prea mai consum sare si am o alimentatie echilibrata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Meticulosul a răspuns:

În Primul rând trebuie să razi părul de sub braț!

| alexa92 explică (pentru Meticulosul):

Ai impresia ca nu ma rad sub brat? Asta crezi ca imi e problema? Mai gandeste inainte sa tastezi.

| Meticulosul a răspuns (pentru alexa92):

Am zis: "în primul rând " asta înseamnă că mai urmeaza și alți pași! Și nu trebuie să te superi dacă vrei un răspuns pe baza de evaluare a unei situații.
Fă-ți un test de glicemie! la nivele aproape de minim limită se lasă cu transpirații ușoare sub braț și dacă coboară in jos pe la 50 Transpirațiile mirositoare a acetonă pe tot corpul. „și nu trânti ușa după tine"