| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema un pic mai deosebita.
de cateva luni am observat ca aproape in fiecare dimineata cand ma trezesc si deschid gura, am o mucoasa moale si trebuie sa scuip de 4/5 ori pana imi trece
ma spal in fiecare seara si dimineata pe dinti
si nu stiu ce problema medicala am
ma puteti ajuta?
multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Nu mai manca seara tarziu, bea doar un pahar cu lapte caldutz sau o ceasca de ceai cu o felie de lamaie (mai bine ceai) si o sa vezi ca nu te mai trezesti cu gura cleioasa!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa ai o infectie cu Candida. Ar trebui sa te vada un ORL-ist.

| InoKo a răspuns:

Adesea asta poate fi in legatura cu glandele. Oi fi avut vreo infectie. iar acolo se dezvolta si puroaie, anume ceea ce scuipi tu dimineata. Da este o problema. Iar daca mai racesti se des inseamna ca poate fi intr-adevar in legatura cu glandele.Consulta un medic ORL(otolanringolog) si el iti va face investigatiile necesare.Nu intirzia.Parerile noastre sunt doar pareri, medicul stie mult mai bine.Numai sanatate.