| JohnsaUnder2 a întrebat:

Am o problema urgenta!
De vreo o saptamana intampin o problema cand mananc!

Adica atunci cand inghit mancarea "se duce greu in stomac" si uneori am senzatia de a o da afara!

In caz de este vreo problema va zic ca nu mananc fortat, mestec mancarea destul de mult!

Care este cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate mananci prea mult si de aceea ai senzatia ca esti prea plin!

| dannyel86 a răspuns:

Mesteca mancarea bine si nu baga in gura bucati mari din alimente. Incearca sa bei si apa in timpul mesei pentru a te hidrata si scapa de senzatia de nod in gat.

| ovidiu29asd a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la doctor. Posibil sa ai ceva probleme la bila

| Claraaaaa16 a răspuns:

Probabil ai problemă cu stomacul. O fugă la doctor nu ar strica,zic eu. Dacă era o zi, două maxim trei, poate nu era ceva dar timp de o săptămână, e destul de mult. Du-te cât mai repede, ca să nu fie prea târziu!

| Karabina a răspuns:

Iti dai cu prafuri.