| Andre_2307 a întrebat:

De cateva saptamana. am senzatia aia de nod in gat! Nu mai suport, cand inghit nu simt ca se duce ci ca nodul a ramas acolo. Cand mananc simt ca mancarea ramane in gat! Din ce cauza? Acum cateva zile am avut si probleme cu stomacul! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Senzaţia de nod în gat o dă şi funcţionarea defectuasă a tiroidei, care duce la aşa numita "guşă". Cred ca trebuie sa mergi la medicul de familie.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Poate fi vorba de o carență de calciu, așa cum a spus @justitiarul, însă poate fi vorba și de o problemă de ordin gastro-intestinal.
Prin urmare, fă întâi niște analize de rutină (magnezemia, calcemia, etc), apoi mergi la un medic gastroenterolog pentru consult specializat.
Ia în considerare și ceea ce a spus @Elianna.
Sănătate!

| mgtow a răspuns:

Din cauza racelii simti acel nod in gat, ai ganglioanele inflamate (nu sunt sigur) sau rosu in gat, mai sunt cazuri in care iei o pastila si simti ca ai ceva in gat acolo e normal pana se faranta si se duce in stomac, consulta medicul pentru a evita posibile efecte ''adverse'' si urmezi un tratament ca sa iti treaca.

| justitiarul a răspuns:

Mergi la medic si el va sti ce sa iti recomande. Poti avea probleme cu calciul sau cu totul alte probleme.
@Misogin e un pusti fara ocupatie asa ca nu-i lua raspunsul in seama ca e total pe langa."Ganglioanele inflamate" laughingDoamne prostie mai mare nu am mai auzit!