| anonim_4396 a întrebat:

Am o senzație de amorteala, furnicături/înțepături, senzație de cald, dar și de rece, toate în același timp astea fiind la piciorul stang pe partea externa a genunchiului (nu prea știu sa explic zona foarte bine, la vreo 3cm mai deasupra de genunchi dar nu spre interior unde se atinge cu celalalt picior, ci spre exterior si simt aceste senzații cam de dimensiunea palmei pusa și pe lungime și pe lățime. Deci numai pe o singura porțiune a piciorului. Nu este foarte dureros sau sa ma plâng, dar neștiind ce este, sunt speriata mai mult. Anul trecut am mai avut cred ca vreo luna când am avut senzațiile acestea, dar au cedat, insa de vreo câteva luni le am zilnic, de vreo 5 ori pe zi macar. Nu știu ce as putea face, eu la serviciu lucrez numai din picioare și mai masez zona și cedează la vreo 5minute însă nu cred ca este ceva normal. Pe internet nu mai știu ce sa cred, o mulțime de diagnostice. Pana merg la un specialist ceva m-ar ajuta o părere. Va mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Nu amana cu specialistul ala.
Mergi la neurolog. Ori e circulatia intrerupta, ori un nerv se atrofiaza, ori...
Daca tine de 5 luni, nu e bine deloc