| anonim_4396 a întrebat:

De o saptamana am inceput sa lucrez intr-un mediu dur, in care stau mai mult in picioare, umblu mult, stau aplecat mai des, stau ciuci. Iar problema a inceput de ieri, cand am inceput sa am o mica durere la piciorul stang in partea laterală a gambei. Astazi, tot la acel picior simt furnicaturi, senzatie de amorteala foarte tare de la incheietura in jos. Furnicatura se simte ca si cum as fi fost urzicat, ars, ceva de genul. Si inca ma doare gamba, dar mai putin decat ieri, insa sunt mai ingrijorat de partea de jos a piciorului, chiar si degetele.
As vrea sa stiu de la ce imi vine senzatia asta ciudata de furnicaturi, amorteala, arsura si cum pot remedia situatia?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

" cum pot remedia situatia?!"

Dacă asta se mainifestă după doar o săptămână, atunci: alt mediu de lucru/alt job/ altă funcție

as pune sănătatea mai presus!