| lisa_3280 a întrebat:

Am o senzatie usoara de mincarime in exteriorul organului genital(sunt fata) si nu stiu exact ce e? Asta imi poate provoca urinari frecvente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Nu cred.

| fabiola a răspuns:

Respecta o igiena intima stricta, foloseste un sapun intim fara parabeni, clateste cu ceai de musetel si foloseste un unguent cu galbenele! Spala lenjeria intima la temperaturi inalte si in plus, foarte important aceasta sa fie din bumbac.

| campanario a răspuns:

Poate sa fie din doua motive: ai in obisnuinta sa te depilezi si acum iti creste parul, sau ai niste ciupercute in vagin ( nu e un lucru' grav se trateaza cu ovule sau crema consulta medicul). Urinari frecvente nu, insa senzatia ca trebuie sa mergi la baie da. Pupici si du'te la medic pentru orice eventualitatewinking

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Du te la medic.eu am avut la fel, si am facut cistita :pmi-a dat tratament, deci nu mai sta si da fuga la medicu de familie