| Cathy_5203 a întrebat:

Am o umflatura rosie dupa urechea stanga care am observat-o azi dimineata si ma doare cand apas. Nu stiu de cand o am, nu am mai observat-o pana azi. Mama vrea sa ma duca la ORL. Ce ar putea fi? Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Diia_5712 a răspuns:

Heiihappy si o prietena de'a mea a, avut doar in la amblele urechi iar doctorul i'a spus ca e de la parul de pisica inhalat in exces. Ea are o pisica acre o tina toata ziua in brate si o pupa, asa, si i'a interzis sa mai stea in preajma pisicilor si cateilor cu atat mai putin sa ii tina in brate.Acum nu stiu poate la tine nu e asahappy Trebuie sa mergi la doctor oricum happy

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

. un cos, nu te mai alarma din nimicuri!

| alexeanca a răspuns:

Daca este mare poate fi oreion(in caz ca nu ai facut cand ai fost mica). http://www.qbebe.ro/copilul/sanatate/oreionul%3A_simptome_si_tratament

| Ștef_6990 a răspuns:

Ar putea fi un coș sub piele și ar fi bine să te rogi să fie asta.
Ar putea fi un fel de oreon sau poate un ganglion.
Consultă de urgență un doctor indiferent dacă te doare sau nu.

| Andrey10Alex a răspuns:

E ceva vezi ca dupao saptamana trebuie so spargi o sa veezi ca o sati curga sange si infectie asa stiu eu

| emilytorens a răspuns:

Salut! Si eu am avut la fel, am mers la dostor si mi-a zis ca sunt ganglioni asa ca mi-a dat o crema care ma ajutat muuuuult... dar nu mai stiu cum se numeste

p. s.:la mine nu a fost ceva grav