| anonim_4396 a întrebat:

Am o noua intrebare.Azi dimineata am observat ca am o bubita(?) sau ceva, o umflatura mica in partea dreapta a cefei.Cand apas ma doare, dar in rest nu am probleme cu ea. Ce ar putea fi? Dau funda! Multumesc!big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Doreliana a răspuns:

Buna Elena
Din ce descrii tu, pare a fii o umflatura de la curent, e posibil sa fii stat in curent? gandeste-te bine.Nu mai pune mana pe ea si ai grija sa nu mai stai in curent, daca de la asta e se va trage singura.Incearca sa stai cu capul la kaldura, cu caciula in cap, etc
Sper ca te ajuta informatia, o zi placuta

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Poate fi un ganglion marit. Ar fi bine sa mergi la medicul tau de familie pentru un consult. http://www.i-medic.ro/......rocervical

| anonim_4396 explică (pentru doctoressa):

Nu prea am inteles ce ai vrut sa spui.adica acea bubita de pe ceafa este un simptom pentru ganglionul marit,sau cum? din link n-am inteles mare lucru, sincer. daca ai fi mai explicita, ar fi perfect.
Ps:multumesc celor care au raspuns pana acum.momentan nu pot acorda funda, astept sa clarific situatia si voi lua o decizie.multumesc!

| doctoressa a răspuns (pentru anonim_4396):

Vroiam sa spun ca acea "bubita" poate fi un ganglion marit, iar in link-ul trimis gasesti cateva din cauzele cresterii ganglionilor de la nivelul gatului (nu trebuie sa fie neaparat valabil si pentru cazul tau). Multa sanatate!