| anonim_4396 a întrebat:

Am o umflatura sub barbie care ma doare la atingere si inca una langa ureche?
ce pot fi? ganglioni?
din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate din cauza unei infectii, se mai poate si ca cirulatia limfei sa fie blocata, cel mai bine este sa mergi la medic.
Dar se poate sa nu fie ganglioni, se poate sa fie fire de par crescute sub piele, si pentru asta tot la medic trebuie sa mergi. thinking

| marrr a răspuns:

Poate sa fie si ganglion, dar poate sa fie si un cos care se formeaza in interiorul pielii si nu va iesi la suprafata, doar se va coace acolo si va disparea de la sine. Nu te panica daca e ganglion, pentru ca si eu m-am panicat pana m-am dus la medicul de familie si am vazut ca era ceva normal!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca e langa urechea dreapta e posibil sa fie ureon... daca esti copil, bineinteles