| Tryon a întrebat:

Buna, am 14 ani, iar acum cateva zile am simtit o durere langa ureche, sub ea, in partea moale. Cand casc gura dau ating ma doare si ma durea. Astazi, dimineata, nu stiu sigur daca abia a aparut dar acum am observat ca dupa acea ureche, nu in acelasi loc in care am durerea, insa aproape, dupa ureche pe osul din spate mi-a iesit o umflatura, nu foarte mare, dar nici mica, doare la atingere, e cam cat e unghia de la degetul mare. Tin sa precizez faptul ca recent mi-au iesit mai multe cosuri decat de obicei si ca nu am avut probleme cu dintii de la 5 ani, ca am vazut pe net ca pot fi de la o infectie la dinti. Am citit ca pot fi ganglioni dar vreau sa vad si parerea voastra. Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ori cauza pot fi dintii, infectie la măsele durerea rezoneaza in ureche, sau oreion, mergi la medicul de familie sa te consulte.

| croissant a răspuns:

Cu Sanatatea nu este de joaca te sfatuiesc sa nu te iei dupa,, medici TPU" si sa mergi la un ORL-ist. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te duci la medic, cat mai repede. Baftă!