| Alyn13 a întrebat:

Am o urticarie. asa mi-a zis medicul, dar eu inclin a fii pojar. dar nu am temperatura insa ma doare capul si ma mananca rau pielea. mi-au aparut acele"bubite" pe maini picioare spate si acum mi se pare ca imi ies si pe partea abdominala si piept. ce sa iau sa nu mai ma manance? medicul mi-a dat aerius si o alifie atat. poate fii pojar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| claudiea79 a răspuns:

Evita caldura nu sta la soare bea cit mai mult ceai de sunatoare.nu minca carne de porc sau de pui. nu minca prajeli. maninca fructe si legume, claritin este bun.bea ceai de sunatoare proaspat din piata nu de la farmacie pentru ca ala la cutie nu are efect.ai urticare de la carne sau lapte sau margarina trebuie sa vezi de lace estesa nu mai maninci

4 răspunsuri:
| s4a a răspuns:

Draga Alin, fara febra mare nu poate fi pojar. Probabil ca este urticarie la caldura.
Urmeaza tratamentul indicat si va trece in cateva zile. Iar daca medicul nu ti-a spus deja, evita expunerea la soare si caldura excesiva.

| KidoSmart a răspuns:

Aerius este f bun incearta claritine 10 mg 10 zile 1 pe zi cati ani ai/?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la medic ca sa te vindeci daca vrei sa scapi. oricum iti merge.

| Alyn13 explică:

Multumesc