| DidudicaDi a întrebat:

Mi-au aparut pe maini, pe picioare si pe spate, pe gat niste bubite si ma mananca. ce poate fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| funditze a răspuns:

Si mie mi-au aparut odata si am avut urticarie...am stat la perfuzie cateva ore, am lipsit de la scoala si in 2-3 zile mi-a trecut... Dar nu stiu.Ar trebui sa consulti un medic poate sa ai pojar

9 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la medic, poate fi o simpla alergie, poate fi o boala a copilariei( rujeola, varicela, rubeola).

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Ohoo...ai varicela.
acasa 2 saptamani.carantina!

| Mony a răspuns:

Poate ai facut ceva reactie alergica (de la mancare) sau poate ai varicela [si eu am avut si era una dintre cele 2 optiuni pe care ti le-am spus]... cel mai bine ar fi sa consulti un doctor, el iti poate spune exact.

| regina a răspuns:

Poate ai o intoxicatie alimentara sau varicela

| SimSim196 a răspuns:

Cred ca ai varsat.de.vant...

| DidudicaDi explică:

Multumesc stiu ca a fost de mult intrebarea dar inca mai sunt pe corpul meusad sugestii pliz)

| mary a răspuns:

Varicelaaaa (varsat de vant) vezi daca au in varf putin lichid. daca da inseamna ca ai varsat de vant

| Gicone a răspuns:

Varicela

| E8841942 a răspuns:

Daca sunt rosii apoi este pojar daca sunt niste bule albe si cu apa inseamna ca este varsat de vint