| cryss2005 a întrebat:

Hei TPU... De curând,mi-au apărut niște bubițe mici roșii, acum 5 zile au apărut, iar de 2 zile au început să se facă mai mari și să se facă mai dese.Tin să spun că am avut varicela,cori ( un fel de pojar care se face doar o data in viața). Mă mănâncă foarte tare și nu știu ce ar putea fi. Nu am vărsături,greata,diaree, in schimb am gust amar in gura. Am luat pastile Aerius, etc. Le am pe abdomen(burta), aici sunt cele mai multe, pe spate, pe gat, picioare și câteva pe cap. Ce părere aveți? Ce ar putea fi? Au capul alb bubițele și sunt aspre. Unele s-au împerecheat și s-au format 2 pișcături, cam așa arată. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| cryss2005 explică:

Am uitat sa spun că nu am mâncat nimic stricat/expirat iar gelul de dus pe care îl folosesc este de calitate superioara.

| Velicu_Florin_2001 a răspuns:

Se poate să ai Scarlatină, du-te la medic si el o sa-ți spună sigur ce ai.