| D895224 a întrebat:

Am o usturime jos. Ce medicament as putea lua ca sa nu ma mai usture asa de tare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic, nu lua pastile de capul tau fara retetă de la medic si fara consultatie, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Nici un medicament, ca nu se stie cu ce boala esti infectata!
Fugi la medic!

| mi25 a răspuns:

Poti sa iei o pastila de medicament antinevralgic: antinevralgic, codamin, algocalmin, nurofen, fasconal etc. Dar numai pana mergi la medic.
Daca ai vreun unguent antibiotic poti sa dai - dar numai dupa ce te speli bine. Asta doar daca ai iritatie.

| blackann a răspuns:

Poti sa iei un anti inflamator pana mergi la doctor. Dar mergi urgent!

| iulia0514 a răspuns:

Nu te dai cu nimic, mergi mâine la medic să-ți prescrie medicamente! Între timp evita spălăturile cu apa fierbinte și nu da cu săpun acolo săpunul irita zona!